Velocitat · 400 mFitxa d'atleta
Oriol Calsina Berni
- País
- Espanya
- Club
- CA Fent Camí Mislata
- Naixement
- 2000 · 25 anys
- Categoria
- Absolut

400 mPB · marca personal47.05Hueska, 2024SB · millor del 202647.675è Control FCA Aire Lliure 2026
200 mPB · marca personal21.56(+0.4) · Santa Coloma de Gramenet, 2024SB · millor del 202521.93(0.0) · Campionat de Catalunya
Top-10 català
Top-10 català
Marques
Aire lliure
| Prova | Marca personal | Data | Lloc | Millor 2026 |
|---|---|---|---|---|
| 100 m | 11.80 (-3.4) | 08/07/2021 | Sabadell | — |
| No vàlida per a rècords: 11.15 · Mollet del Vallès, 21/05/2021 (vent de +3.6 m/s) | ||||
| 200 m | 21.56 (+0.4) | 09/06/2024 | Santa Coloma de Gramenet | — |
| No vàlida per a rècords: 21.93 · Santa Coloma de Gramenet, 06/06/2026 (vent de +2.6 m/s) | ||||
| 400 m | 47.05 | 04/05/2024 | Hueska | 47.67 |
| 800 m | 2:03.26 | 31/05/2017 | Barcelona | — |
Pista curta
| Prova | Marca personal | Data | Lloc | Millor 2026 |
|---|---|---|---|---|
| 60 m | 7.15 | 12/01/2024 | Sabadell | — |
| 200 m | 22.02 | 30/01/2022 | Sabadell | — |
| 300 m | 34.58 | 17/12/2023 | Sabadell | — |
| 400 m | 47.86 | 20/02/2022 | Salamanca | 49.02 |
| 500 m | 1:03.93 | 23/12/2023 | Sabadell | — |
| 800 m | 2:00.81 | 04/01/2019 | Sabadell | — |
| 1.500 m | 4:28.01 | 04/02/2017 | Sabadell | — |
Font: World Athletics i RFEA · actualitzat el 05/11/2026
Progressió
50.0048.9648.4647.8648.2649.5549.02
2018201920202022202420252026
Millor marca de cada temporada · 400 m (pista curta) · en vermell, la marca personal.
48.1647.4147.0547.67
2021202220242026
Millor marca de cada temporada · 400 m · en vermell, la marca personal.
22.2621.8021.6921.5621.93
20212022202320242025
Millor marca de cada temporada · 200 m · en vermell, la marca personal.
22.8522.02
20202022
Millor marca de cada temporada · 200 m (pista curta) · en vermell, la marca personal.
Últims resultats
| Data | Competició | Prova | Pos. | Marca |
|---|---|---|---|---|
| 04/07/2026 | Campionat de Catalunya Absolut + 5.000mm Sub23 · Girona | 400 m | 6è | 49.64 |
| 27/06/2026 | Campionat d'Andorra · Andorra la Vella | 400 m | — | 49.23 |
| 21/06/2026 | 5è Control FCA Aire Lliure 2026 · Gavà | 400 m | 1r | 47.67 |
| 14/06/2026 | Campeonato de España Clubes División de Honor Liga Joma - Final Título Hombres · Pamplona | 4x400 m | 6è | 3:11.01 |
| 06/06/2026 | Gran Premi d'Aire Lliure · Santa Coloma de Gramenet | 200 m | 5è | 21.93 (+2.6) |
| 16/05/2026 | Campeonato de España Clubes División de Honor Hombres Liga Joma Jornada 2 · Barcelona | 400 m | 3r | 48.51 |
| 16/05/2026 | Campeonato de España Clubes División de Honor Hombres Liga Joma Jornada 2 · Barcelona | 4x400 m | 2n | 3:16.90 |
| 25/04/2026 | Campeonato de España Clubes División de Honor Hombres Liga Joma Jornada 1 (B) · València | 400 m | 7è | 48.51 |
Properes competicions
Ara mateix no surt inscrit a cap competició del calendari. Quan s'hi inscrigui, la veuràs aquí.
Dades: World Athletics i RFEA · actualitzat el 05/11/2026Ets tu o hi has vist un error? Escriu-nos
