Velocitat · 100 mFitxa d'atleta
Arnau Monne Canal
- País
- Espanya
- Club
- CAPEX
- Naixement
- 2000 · 26 anys
- Categoria
- Absolut

100 mPB · marca personal10.30(+1.8) · Gavà, 2023SB · millor del 202610.62(+1.6) · 5è Control FCA Aire Lliure 2026
60 m · pista curtaPB · marca personal6.72Ourense, 2024SB · millor del 20266.81Campeonato de España de Clubes de Pista Cubierta
Trajectòria
Internacional
- 20222n 100 m · Mediterranean Athletics U23 Championships (Pescara)10.50
- 20212n 4x100 m · European Athletics U23 Championships (Tallinn)39.00
- 20213r 100 m · European Athletics U23 Championships (Tallinn)10.41
- 20212n 4x100 m · European Athletics Team Championships Super League (Chorzów)39.07
- 20198è 100 m · European U20 Championships (Borås)73.96
Campionats d'Espanya
Categories inferiors
- 60 m (pista curta) · Sub202019
Top-10 català
Top-10 català
Marques
Aire lliure
| Prova | Marca personal | Data | Lloc | Millor 2026 |
|---|---|---|---|---|
| 100 m | 10.30 (+1.8) | 10/06/2023 | Gavà | 10.62 (+1.6) |
| No vàlida per a rècords: 10.19 · Torrent, 29/07/2023 (vent de +3.1 m/s) | ||||
| 200 m | 21.58 (+1.7) | 17/07/2022 | Santa Coloma de Gramenet | 22.41 (0.0) |
Pista curta
| Prova | Marca personal | Data | Lloc | Millor 2026 |
|---|---|---|---|---|
| 60 m | 6.72 | 17/02/2024 | Ourense | 6.81 |
| 200 m | 22.00 | 05/01/2019 | Sabadell | — |
Font: World Athletics i RFEA · actualitzat el 05/11/2026
Progressió
11.0410.4710.4510.5210.3110.4010.3010.4110.5310.62
2017201820192020202120222023202420252026
Millor marca de cada temporada · 100 m · en vermell, la marca personal.
6.996.856.776.806.796.846.786.726.776.81
2017201820192020202120222023202420252026
Millor marca de cada temporada · 60 m (pista curta) · en vermell, la marca personal.
21.5822.41
20222026
Millor marca de cada temporada · 200 m · en vermell, la marca personal.
22.4022.00
20182019
Millor marca de cada temporada · 200 m (pista curta) · en vermell, la marca personal.
Últims resultats
| Data | Competició | Prova | Ronda | Pos. | Marca |
|---|---|---|---|---|---|
| 26/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | 4x100 m | 3r | 40.40 | |
| 11/07/2026 | 6è Control FCA Aire Lliure 2026 · Mataró | 100 m | 1r | 10.70 (+0.4) | |
| 21/06/2026 | 5è Control FCA Aire Lliure 2026 · Gavà | 100 m | 2n | 10.62 (+1.6) | |
| 21/06/2026 | 5è Control FCA Aire Lliure 2026 · Gavà | 200 m | 3r | 22.41 (0.0) | |
| 14/06/2026 | Campeonato de España Clubes División de Honor Liga Joma - Final Título Hombres · Pamplona | 100 m | 7è | 10.65 (+1.0) | |
| 16/05/2026 | Campeonato de España Clubes División de Honor Hombres Liga Joma Jornada 2 · Jaén | 100 m | 5è | 10.63 (+1.6) | |
| 16/05/2026 | Campeonato de España Clubes División de Honor Hombres Liga Joma Jornada 2 · Jaén | 4x100 m | 1r | 40.56 | |
| 08/05/2026 | 2ª Jornada Circuit Serrahima - AAC · Barcelona | 100 m | Sèrie | 1r | 10.66 (+1.8) |
Properes competicions
Ara mateix no surt inscrit a cap competició del calendari. Quan s'hi inscrigui, la veuràs aquí.
Dades: World Athletics i RFEA · actualitzat el 05/11/2026Ets tu o hi has vist un error? Escriu-nos
