Velocitat · 60 m · 100 m · 400 mFitxa d'atleta
Eloi Santafe Paga
- Club
- CA Igualada
- Naixement
- 2001 · 25 anys
- Categoria
- Absolut

100 mPB · marca personal10.59(+1.9) · Torrent, 2023SB · millor del 202610.87(+0.5) · Campeonato de España
400 mPB · marca personal48.27Tarragona, 2023SB · millor del 202649.09Campeonato de España
60 m · pista curtaPB · marca personal6.922022SB · millor del 20267.06Campionat de Catalunya de proves combinades Absolut i Sub23 en ST
Trajectòria
Internacional
- 201820è Decatló · Győr European U18 Championships (Győr)6544
Campionats d'Espanya
Categories inferiors
- 100 m · Sub202019
- 400 m · Sub202019
- 80 m tanques · Sub142014
- 110 m tanques · Sub232022
- Llargada (pista curta) · Sub202019
- Heptatló (pista curta) · Sub182018
- Heptatló (pista curta) · Sub232021, 2023
- Decatló · Sub182017
- Decatló · Sub232021
Marques
Aire lliure
| Prova | Marca personal | Data | Lloc | Millor 2026 |
|---|---|---|---|---|
| 80 m | 10.42 (0.0) | 12/10/2014 | Sabadell | — |
| 100 m | 10.59 (+1.9) | 28/07/2023 | Torrent | 10.87 (+0.5) |
| 150 m | 19.68 (0.0) | 12/04/2014 | Castellar Del Vallés | — |
| 200 m | 22.64 (-1.5) | 22/04/2018 | Sabadell | — |
| 300 m | 36.50 | 30/04/2016 | Mollet del Vallès | — |
| 400 m | 48.27 | 01/07/2023 | Tarragona | 49.09 |
| 600 m | 1:29.35 | 09/04/2016 | Castellar Del Vallés | — |
| 1.000 m | 2:58.50 | 29/05/2016 | Barberà Del Vallès | — |
| 1.500 m | 4:30.90 | 21/05/2023 | Alhama de Murcia | 4:39.11 |
| 80 m tanques | 14.21 (0.0) | 22/06/2014 | Alcobendas | — |
| 110 m tanques | 14.45 (+1.2) | 30/04/2023 | Cornellà de Llobregat | 14.55 (+1.9) |
| 300 m tanques | 38.56 | 26/06/2016 | Prat de Llobregat | — |
| 400 m tanques | 52.84 | 06/05/2023 | Saragossa | — |
| Alçada | 1.91 | 06/06/2026 | Alhama de Murcia | 1.91 |
| Perxa | 4.55 | 02/07/2023 | Tarragona | 4.55 |
| Llargada | 7.16 (-0.3) | 06/06/2026 | Alhama de Murcia | 7.16 (-0.3) |
| Triple salt | 10.96 (0.0) | 12/04/2015 | Castellar Del Vallés | — |
| Pes | 12.42 | 08/06/2024 | Manresa | 12.19 |
| Disc | 38.84 | 12/07/2023 | Barcelona | 38.03 |
| Javelina | 50.22 | 21/05/2023 | Alhama de Murcia | 45.37 |
| Decatló | 7351 | 25/07/2026 | 7351 |
Pista curta
| Prova | Marca personal | Data | Lloc | Millor 2026 |
|---|---|---|---|---|
| 60 m | 6.92 | 19/02/2022 | 7.06 | |
| 200 m | 22.73 | 21/01/2017 | Sabadell | — |
| 300 m | 36.00 | 28/02/2016 | Sabadell | — |
| 400 m | 50.30 | 07/01/2024 | Sabadell | 51.35 |
| 1.000 m | 2:39.72 | 14/01/2024 | Sabadell | 2:46.31 |
| 60 m tanques | 8.09 | 06/02/2022 | Sabadell | 8.48 |
| Alçada | 1.90 | 14/01/2023 | Sabadell | 1.85 |
| Perxa | 4.50 | 15/01/2023 | Sabadell | 4.36 |
| Llargada | 7.27 | 17/02/2023 | Madrid | 6.89 |
| Pes | 14.00 | 22/12/2024 | Sabadell | 13.76 |
Font: RFEA · actualitzat el 01/11/2026
Últims resultats
| Data | Competició | Prova | Pos. | Marca |
|---|---|---|---|---|
| 25/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | 1.500 m | 6è | 4:45.24 |
| 25/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | 110 m tanques | 1r | 14.55 (+1.9) |
| 25/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | Perxa | 7è | 4.50 |
| 25/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | Disc | 7è | 38.03 |
| 25/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | Javelina | 10è | 45.37 |
| 25/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | Decatló | 4t | 735110.87(+0.5)-7.00(-1.0)-12.19-1.90-49.09-14.55(+1.9)-38.03-4.50-45.37-4:45.24 |
| 25/07/2026 | Campeonato de España | Decatló | 4t | 7351 |
| 24/07/2026 | Campeonato de España · Màlaga | 100 m | 1r | 10.87 (+0.5) |
Properes competicions
Ara mateix no surt inscrit a cap competició del calendari. Quan s'hi inscrigui, la veuràs aquí.
Dades: RFEA · actualitzat el 01/11/2026Ets tu o hi has vist un error? Escriu-nos
