Un centenar de Sub16 a Lleida

Un centenar de Sub16 a Lleida

Lleida serà la seu, el proper cap de setmana, del Campionat d’Espanya Sub16. Un total de 106 atletes catalans es donaran cita a l’Estadi Les Basses de Lleida, per molts serà el seu 1er Campionat Estatal, la il·lusió i els nervis estaran a flor de pell.

Entre aquest centenar de participants podem destacar, primerament a les atletes que figuren amb la millor marca de les participants, com són: Jazmin Romeu (CE Penedès) 12.34 en els 100m, Marta Mitjans (CA Canovelles) 2:51.00 en el 1.000mll, Ona Bonet (Avinent Manresa) 1.72m en alçada, Noa Martínez (AA Catalunya) 3.45m en salt amb perxa, Elda Romeva (Muntanyenc S. Cugat) 12.28m en triple salt, Erika Sellart (CA Terres de Ponent) 41.37m en javelina i a Sofia Santacreu (JA Sabadell) 13:48.58 en el 3.000m marxa.

Marta Mitjans (CA Canovelles) Foto: Joan Dieste – La Sansi

A l’apartat masculí la llista és molt més breu i només trobem dos noms com a líders, Aketza Sumell (UA Rubí) 1.91m en alçada, Hailu Estrampes (CA Ascó) 56.86m en llançament de javelina, amb més de 10m de marge sobre el segon. Tot i no ser líders, per estar entre els TOP, també es destacable la participació de Biel Cirujeda (Avinent Manresa) 35.75 en 300mll, Alex Pintado (UA Terrassa) 2:36.66 en 1.000mll, Arnau Vizcaíno (CA Granollers) 1.84m en alçada, Ivan Garcia (UA Rubí) 6.50m en llargada i Joan Homs (Avinent Manresa) 13.40m en triple salt.

Hailu Estrampes. Foto RFEA

En aquest grup d’atletes TOP femenines podríem citar entre d’altres a Queralt Vallbona (Avinent Manresa) 40.93 en 300mll, la atleta del club local Marwa El Khouya (CA Terres de Ponent) 10:20.10 en 3.000mll, Paula Rodríguez (Muntanyenc S. Cugat) 14.61 en 100mt, Martina Zunino (Muntayenc S. Cugat) 45.22 en 300mt, Ainhoa Fitó (CA Canovelles) 5:08.78 en 1.500m obstacles, Maria Pedret (FACVAC Valls) 38.66m en llançament de disc, Elsa Alias (CA Igualada) 46.71m en martell, i Júlia Suarez (CA Tarragona) 13:56.3 en el 3.000m marxa.


Marwa El Khouya al Campionat d’Espanya de PC. Foto Terres de Ponent

A continuació la relació completa de la representació femenina:

ProvaLloc rànquingMarcaNomClub
100mll112.34ROMEU CENDROS, JAZMINCE Penedès
100mll712.48CAGIGOS BOSCH, CARLACA Terres de Ponent
100mll1512.69ESTEVE SOTO, EMMACA Tarragona
100mll1812.71RODRIGUEZ SANTOS, ALBAUA Rubí
300mll440.93VALLBONA RAMOS, QUERALTAvinent Manresa
300mll1041.59ARGELICH BERNAUS, NURIACA Terres de Ponent
600m81:37.36LOPEZ CRISTIA, IRINAFACVAC Valls
600m181:39.25LAHOSA CALVO, JULIACA Parets
600m231:40.18VELAZQUEZ MARTINEZ, SARAUGE Badalona
1.000m12:51.00MITJANS MUÑOZ, MARTACA Canovelles
1.000m163:05.28BADIA RIBALTA, ARANCA Terres de Ponent
3.000m410:20.10EL KHOUYA ALI BAHYAOUI, MARWACA Terres de Ponent
3.000m910:37.97ENRICH TASIAS, CLARACA Igualada
3.000m1310:40.16TAGGI PADRO, EMMACA Cambrils
3.000m1510:44.54JORDAN RIBA, ESTELCA Terres de Ponent
100mtq214.61RODRIGUEZ JUAN, PAULAMuntanyenc S.Cugat
100mtq1015.13SANTACANA BASTIDA, HELENAMuntanyenc S.Cugat
100mtq1315.25MEDINA VIGER, ELIACA Sant Boi
100mtq1615.41LOZANO GONZALEZ, MARRunners El Vendrell
300mtq245.22ZUNINO VUJICHICH, MARTINAMuntanyenc S.Cugat
300mtq646.58VIÑALS CALIXTO, DUNAAndorra At.
300mtq746.85FARRE CHIMENO, LAIACA Montornes
300mtq2247.96MIRAVITLLES MARTINEZ, SARAUA Barberà
1.500m obstacles35:08.78FITÓ CARRIL, AINHOACA Canovelles
Salt d’alçada11.72BONET BERNADICH, ONAAvinent Manresa
Salt amb perxa23.45MARTINEZ MERINO, NOAAA Catalunya
Salt amb perxa123.00MATTEI ALVAREZ, ALESSANDRAAA Catalunya
Salt amb perxa133.00SUST TIÓ, ARLETCA Laietania
Salt de llargada105.33WEBER PORCAR, BLANCACE Penedès
Triple salt112.28ROMEVA RIBA, ELDAMuntanyenc S.Cugat
Triple salt811.39MARTINEZ GARCIA, JUDITHDinami-k CA Vilanova
Llançament de pes412.51VALCARCEL RODRIGUEZ, INGRIDCA Granollers
Llançament de pes911.69SANTANACH PINTO, MARAvinent Manresa
Llançament de disc238.66VALLES PEDRET, MARIAFACVAC Valls
Llançament de disc1035.11RUIZ CLUA, BLAUCA Terres de Ponent
Llançament de martell346.71ALIAS GONZALEZ, ELSACA Igualada
Llançament de martell543.68SANTANACH PINTO, MARAvinent Manresa
Llançament de martell742.89SERRAL MARTINEZ, CARLACA Castellar
Llançament de martell842.15MAYOR FUMADO, ANNAUA Montsià
Llançament de martell942.05LOPEZ ROLDAN, BERTAPratenc AA
Llançament de martell1141.20ZAPATA IZQUIERDO, AINARACG Tarragona
Llançament de javelina141.37SELLART BORDES, ERIKACA Terres de Ponent
Llançament de javelina437.68VALCARCEL RODRIGUEZ, INGRIDCA Granollers
Hexatló103.258ALONSO PUERTO, LAIAL’Hospitalet At.
3.000m marxa113:48.58SANTACREU CALATAYUD, SOFIAJA Sabadell
3.000m marxa313:56.3SUAREZ PIZA, JULIACA Tarragona
3.000m marxa914:56.33 – PCJIMENEZ NICOLAU, MARTAAA Catalunya
3.000m marxa1415:34.58TORRES AUBERNI, GINACA Castellar

I la relació completa de la representació masculina:

ProvaLloc rànquingMarcaNomClub
100mll411.11CONDE DRAGO, ROGERUA Montsià
100mll511.21GARCIA ROMAN, IVANUA Rubí
100mll711.39PEULA MARIN, MAXJA Sabadell
100mll1111.47YUSTE PEREZ, UNAIL’Hospitalet At.
100mll1311.56SERRA MINGUELLA, MARTICA Terres de Ponent
300mll235.75CIRUJEDA SERRA, BIELAvinent Manresa
300mll836.53SANCHEZ CORTES, ORIOLCE Universitari
300mll1137.04PEREIRA COMAS, ENRIQUEL’Hospitalet At.
300mll1337.42CALVET RAGGIO, BIELCA Terres de l´Ebre
300mll2138.56HERNANDEZ BAULIES, GERARDPedala.cat
600m61:24.9GRANADO GUART, JOANCA Vila-Seca
600m71:25.42ACOSTA CASTAÑEDA, ALESSANDROBarcelona At.
600m101:25.92ESTRAMPES MATEU, HAILUCA Ascó
600m141:26.81RAFART ARQUES, XAVIFC Barcelona
1.000m32:36.66PINTADO AZNAR, ALEXUA Terrassa
1.000m42:37.13MATURANA BARCELO, BRUNOFC Barcelona
1.000m82:37.88BERTRAN REYES, MARTIJA Sabadell
1.000m162:41.23 – PCGUILLEN MORA, POLCA Canovelles
1.000m172:41.55LOPEZ GARMON, IGNASIFC Barcelona
3.000m59:15.97ALSINA MAÑER, ALBERTFC Barcelona
3.000m129:21.99TRABALDO TOGNA, JACOPOAA Catalunya
3.000m139:23.52ORDOYO CONROY, MAXFC Barcelona
100mtq614.64STEFANOV YANKOV, MARIOCA Ascó
100mtq714.68AGUILAR CASANOVA, RAULUA Terrassa
100mtq1615.13HERNANDEZ GOMEZ, HUGOUA Terrassa
300mtq741.27ARTIGAS MEDINA, ISAIASMuntanyenc S.Cugat
300mtq1442.05CASSIDY NARVAIZA, MAXL’Hospitalet At.
300mtq1842.18ALVAREZ DOMINGUEZ, ERICCA Sant Just
300mtq2342.65CATOT MUNCUNILL, JAN POLAvinent Manresa
1.500m obstacles54:35.20CASAL COSTA, LLUCA Olot-Terra Volcans
1.500m obstacles84:36.93CABRELLES DIESTRE, ALEXFC Barcelona
1.500m obstacles114:37.77MORANCHO BARGAS, BIELFC Barcelona
1.500m obstacles144:40.18ROCAFULL HINOJOSA, DANIELCA Sant Just
Salt d’alçada11.91SUMELL GARCIA, AKETZAUA Rubí
Salt d’alçada41.84VIZCAINO MATEO, ARNAUCA Granollers
Salt d’alçada51.83MENDOZA MORENO, POLU Colomenca At.
Salt d’alçada131.82ROYES SANCHEZ, ELOIFACVAC Valls
Salt d’alçada151.78GONZALEZ BOSCH, EUDALDFC Barcelona
Salt d’alçada171.77CAPDEVILA VIDAL, JORDICA Terres de Ponent
Salt d’alçada201.76FABREGA GALAN, ALEX-ALEMAYEHURipollet UA
Salt amb perxa54.10RIPOLLES ARCO, ADRIAUA Montsià
Salt amb perxa63.70VAN DROOGE VIVES, BERNATFC Barcelona
Salt amb perxa83.70LLADO REAL, JOANAvinent Manresa
Salt amb perxa113.60FERNANDEZ TERRON, ARITZUA Montsià
Salt de llargada46.50GARCIA ROMAN, IVANUA Rubí
Salt de llargada116.27ARTIGAS MEDINA, ISAIASMuntanyenc S.Cugat
Triple salt413.40HOMS SELGA, JOANAvinent Manresa
Triple salt912.98IDDRISU WUMPINI, MOHAMMED MAHFUZAA Catalunya
Triple salt1112.91GRACIA SABATE, ERICCA Terres de Ponent
Llançament de martell1247.50LOPEZ HORNERO, SERGIPratenc AA
Llançament de javelina156.86ESTRAMPES MATEU, HAILUCA Ascó
Llançament de javelina744.79RAMIREZ CORTES, AARONCA Montornes
Octatló64.316SUBIROS BRASERO, LLUCCA Tarragona
Octatló124.001EXPOSITO RODRIGUEZ, LUCASCornellà At.
5.000m marxa723:52.70MOLINA ESPARTERO, IVANGA Lluïsos Mataro
5.000m marxa924:19.13TEIJEIRO GAMEZ, RUBENHinaco Monzon
5.000m marxa1124:32.50FERNANDEZ GALIÑANES, URIENBarcelona At.
5.000m marxa1324:44.82BALLESTER TATARET, ELIESMuntanyenc S.Cugat

Us deixem l’enllaç a la Informació Tècnica elaborada per la RFEA, amb el sistema de classificació per les finals i l’horari de competició.

distancia ı mans ı mascareta | ventilació