Anem a Huelva, Estatal Sub18

Anem a Huelva, Estatal Sub18

Aquest proper cap de setmana arriba el Campionat d’Espanya Sub18, que tancarà la temporada estatal. Després de donar-se cita al Campionat de Catalunya celebrat recentment a Granollers, un centenar dels millors Sub18 catalans competiran a l’Estadio Iberoamericano de Huelva per aconseguir llocs d’honor o grans marques per culminar la temporada.

Entre aquest centenar de participants podem destacar, primerament als 7 atletes que figuren amb la millor marca dels participants, com són: Laia Zurita (UGE Badalona) 56.16 en 400mll, Carla Bisbal (CA Igualada) 2:09.33 en 800m, Jana Brusés (CA Figueres) 14.01 en 100mtq, Marina Pérez (U Colomenca At) 1.01.80 en 400mtq i 2a en 100mtq amb 14.23. I en nois a Jan Diaz (Avinent Manresa) amb 14.02 en 110mtq i 7.22m en llargada, Aleix Camats (CA Igualada) 58.00m en llançament de disc, i a Adrian Sedano (Av. Manresa) 62.15m en llançament de martell.

Laia Zurita arribant a meta del 300. Foto Atletismo RFEA/ Miguelez

Tot i no ser líders, per estar entre els TOP, també es destacable la participació d’Arnau Gómez (Playas de Catellón) 22.25 en 200m, Marc Garcia (UGE Badalona) 48.65 en 400mll, Adrian Gómez (UA Barberà) 1:52.23 en 800m, Anas Lagtiy (GEiE Gironí) 4:00.73 en 1.500m, David Pérez (Av. Manresa) 54.51 en 400mtq, Eloi Gràcia (FC Barcelona) 4.60m i Víctor León (CA Granollers) 4.55m en salt amb perxa, Saül Ruiz (Barcelona At) 7.05m en llargada, Eloi Jané (Independent) 58.51m en llançament de martell i Jordi Sánchez (L’Hospitalet At) 6.050 punts en decatló, entre d’altres.

Arnau Gómez en aquell moment al CA Canaletes. Foto: Teo Tovar

Entre les noies podríem destacar en el grup de les “TOP” a Merem Gabriel (JA Sabadell) 10:08.61 en 3.000mll, Maria Taggi (CA Cambrils) 6:59.71 i Bemnet Vidal (CA Nou Barris) 7:22.19 en 2.000m obst, Anna Cardona (UA Montsià) 3.60m i a Silvia Ruiz (FC Barcelona) 3.55m en salt amb perxa, i a Griselda Serret (Runners El Vendrell) 24:05.25 en 5.000m marxa.

Podi Catala Sub16 amb Merem Gabriel de Carla Bisbal i Beth Cáceres. (Foto Beth Cáceres)

El cap de setmana del 31 de juliol i 1 d’agost a Franconville (França) es disputarà un encontre internacional, en el que participarà la selecció espanyola a 1 atleta per prova. Molt possiblement el que resulti Campió Estatal a Huelva tindrà el premi de la internacionalitat a Francoville.


En el Campionat d’Espanya de relleus 4x100m, no participarà cap club català, ni en categoria masculina, ni a la femenina.

A continuació la relació completa de la representació femenina catalana:

ProvaLloc rànquingMarcaNomClub
100mll1012.21NUÑEZ SANCHEZ, NEUSCornellà At.
100mll2312.46CASTAÑO FALZONI, LARAFC Barcelona
200mll724.83PAYRATO CASALS, CELIAFC Barcelona
200mll1325.09LOPEZ GARIJO, MARTAGEiE Gironí
200mll2125.45VIDAL POY, MARIAUA Montsià
400mll156.16ZURITA CARBO, LAIAUGE Badalona
400mll958.26VIDAL POY, MARIAUA Montsià
400mll1759.28FORMENT PAZ, FLAVIACA Canovelles
800mll12:09.33BISBAL BELENGUER, CARLACA Igualada
800mll62:15.30PUIG CARALT, JOANABarcelona At.
800mll72:15.83MONTOLIU TIO, IRENECA Vic
800mll112:16.57CACERES PEREZ, BETHRTC Running Club
800mll142:17.23ROVIROSA SARDA, ANNAFACVAC Valls
1.500mll84:41.90MUNTE NAVARRO, JULIACA Canaletes
3.000mll310:08.61 – PCGABRIEL RODRIGUEZ, MEREMJA Sabadell
3.000mll610:24.68 – PCTOMAS OJEDA, AMBARJA Sabadell
3.000mll1010:35.63BATLLE BUSQUET, BLANCAAA Palamos
100mtq114.01BRUSES CORTADA, JANACA Figueres
100mtq214.23PEREZ RAMOS, MARINAU Colomenca At.
100mtq614.34ALEMANY BLASCO, JUDITAEA Ventallo
100mtq1014.54PAGES MABOKA, LERATOAndorra At.
100mtq1714.97SEGOVIA IZQUIERDO, ANDREAU Colomenca At.
400mtq11:01.20PEREZ RAMOS, MARINAU Colomenca At.
400mtq61:04.52CARA JURADO, JUDITUA Terrassa
400mtq81:04.83VARA ENRIQUE-TARANCON, LAIALleida UA
400mtq131:05.72HURTADO CAMPS, JANAL’Hospitalet At.
400mtq181:06.21BOIXET MONER, ANNAAA Catalunya
2.000m obst26:59.73TAGGI PADRO, MARIACA Cambrils
2.000m obst47:22.19VIDAL CASADESUS, BEMNETCA Nou Barris
2.000m obst57:25.77ROBLEDA GRACIA, ERIKAValencia Club Atletismo
2.000m obst77:28.09PI RODRIGUEZ, PAULACA Castellar
Salt amb perxa33.60CARDONA PONCE, ANNAUA Montsià
Salt amb perxa43.55RUIZ BULNES, SILVIAFC Barcelona
Salt amb perxa73.35FELIX VIÑES, MIREIAUA Montsià
Salt de llargada65.74RODRIGUEZ VENDRELL, LAIAU Colomenca At.
Triple salt612.14 – PCMARIMON FERNANDEZ, LAURINE ELISACA Tarragona
Llançament pes713.06FERNANDEZ DE HARO, DANIELACA Olesa
Llançament pes812.85GONZALEZ FAÑANAS, IRMAMuntanyenc S.Cugat
Llançament pes912.79MOIX FALIP, NURIACA Igualada
Llançament disc539.01FERNANDEZ DE HARO, DANIELACA Olesa
Llançament martell751.14ESCOLANO GARCIA, IRENEU Colomenca At.
Llançament martell850.62MATEO TOMASA, IRENEAvinent Manresa
Llançament martell1049.71GUILLEN ALMERO, ARIADNACornellà At.
Llançament javelina1034.53AMOROS RODRIGUEZ, NAYARARunners El Vendrell
5.000m marxa224:06.25SERRET MENENDEZ, GRISELDARunners El Vendrell
5.000m marxa825:34.98DURO ROMERAL, ERIKACornellà At.
5.000m marxa1026:05.08LACAMBRA MUÑOZ, HELENACA Nou Barris
5.000m marxa1454:41.00 – PCURRUTIA HERRERA, AINACA Canaletes
Heptatló94.423TUÑON NOVENSA, ANNACornellà At.

A continuació la relació completa de la representació masculina catalana:

ProvaLloc rànquingMarcaNomClub
100mll1311.04LEON BENITEZ, VICTORCA Granollers
100mll1411.08HERRANDO FLOTATS, BERNATFC Barcelona
200mll422.25 – PCGOMEZ VERDUGO, ARNAUPlayas de Castellon
200mll1522.60HERRANDO FLOTATS, BERNATFC Barcelona
400mll248.65GARCIA MARTINEZ, MARCUGE Badalona
400mll950.37GONZALEZ GARRIGA, SERGIRTC Running Club
400mll1250.53PRIEGO CAZORLA, ADRIANUA Terrassa
400mll1851.37IBAÑEZ RODRIGUEZ, POLGA Lluïsos Mataro
400mll1951.45ESSARYATI JAAFAR, NABILUA Terrassa
800mll31:52.23GOMEZ CARMONA, ADRIANUA Barberà
800mll181:56.26GISBERT AGUZA, BRIANCN Reus Ploms
800mll191:56.63RODRIGUEZ MARTINEZ, HUGOCA Tarragona
1.500mll34:00.73LAGTIY CHAOUDAR, ANASGEiE Gironí
1.500mll134:03.24CASAMADA RIBERA, JANCA Castellar
1.500mll214:04.81COLAO CINTAS, PABLOCA Mollet
3.000mll48:39.42VIVES ESPLUGAS, ALEIXFACVAC Valls
3.000mll78:54.54SERIÑANA BLEDA, POLFC Barcelona
3.000mll108:57.14GUTIERREZ TOSCANO, ALEJANDROFACVAC Valls
3.000mll118:58.38VALDEPEÑAS VALDERRAMA, PAUCE Penedès
100mtq114.02DIAZ BASULLAS, JANAvinent Manresa
100mtq814.39PEREZ BRUQUE, DAVIDAvinent Manresa
100mtq1314.60SENDRA LEAL, JOANCA Igualada
100mtq1414.79MORENO MORENO, IVANCornellà At.
400mtq454.51PEREZ BRUQUE, DAVIDAvinent Manresa
400mtq855.67RODRIGUEZ SANCHEZ, GERARDUA Barberà
400mtq1356.43FERNANDEZ MARTINEZ, ENRICUA Terrassa
400mtq2457.55SANCHEZ ERASO, HUGOCG Tarragona
2.000m obst146:16.2CLAVELL CLOTET, ANIOLCA Granollers
2.000m obst216:18.66SANCHEZ OLLER, MARTIAA Catalunya
2.000m obst236:20.9FERNANDEZ HERNANDEZ, POLCA Granollers
Salt d’alçada71.92GONZALEZ GARCIA, ANTONIMuntanyenc S.Cugat
Salt d’alçada81.92MARTINEZ MARCH, FERRANCA Molins
Salt amb perxa24.60GRACIA GASULLA, ELOIFC Barcelona
Salt amb perxa34.55LEON BENITEZ, VICTORCA Granollers
Salt amb perxa64.50SERRA PRAT, MARTIAvinent Manresa
Salt amb perxa124.35ALVES QUERALTO, IANCA Igualada
Salt amb perxa164.30AOIZ PEREZ DEL MOLINO, IGNACIOCA Canaletes
Salt de llargada17.22DIAZ BASULLAS, JANAvinent Manresa
Salt de llargada27.05 – PCRUIZ CAZAÑEZ, SAULBarcelona At.
Salt de llargada86.83CASANOVA ESPAULELLA, PERECA Granollers
Triple salt514.12CABRE VERGES, PAUBarcelona At.
Triple salt913.92JAEN GALERA, ALBERTCA Granollers
Triple salt1013.86FONTANALS RAFOLS, MARTICE Penedès
Llançament disc158.00CAMATS GARCIA, ALEIXCA Igualada
Llançament disc1044.04GIL PEÑA, ALBERTCA Igualada
Llançament disc1241.47DURAN MARTIN, ALEXCA Granollers
Llançament martell162.15SEDANO MARTIN, ADRIANAvinent Manresa
Llançament martell358.51JANE GOL, ELOIINDEPENDIENTE
Llançament martell752.57PIZARRO USTRELL, JORDIRunners El Vendrell
Llançament javelina1053.51MORCILLO FALCONES, GUIMCA Igualada
Decatló46.050SANCHEZ ROMERO, JORDIL’Hospitalet At.
Decatló75.886PRIEGO CAZORLA, ADRIANUA Terrassa
10.000m marxa1249:16.00RAMIREZ CORTES, IZANCA Montornes

Us deixem l’enllaç a la Informació Tècnica elaborada per la RFEA, amb l’horari de competició.

distancia ı mans ı mascareta | ventilació