Els Sub16 tanquen la Pista Coberta

Els Sub16 tanquen la Pista Coberta
La Pista de Coberta de Catalunya a Sabadell serà l’escenari aquest proper cap de setmana del Campionat d’Espanya Sub16. Quaranta cinc clubs catalans estaran representats amb gairebé un centenar d’atletes.

Fent un repàs dels 92 atletes catalans inscrits en 106 proves, en trobem 16 que per la seva marca de la temporada figuren entre els 3 millors dels participants en el Campionat, com a líders tenim a Igambo Muaku en 60 mtq, Amine Ettalydy en triple i en el 300m a Marc Garcia. En el 2º lloc del rànquing, al tripliste Arnau Gómez, a Joan Sendra en Hexatló, Laia Zurita en 300m, Carla Bisbal en 1.000m i a Claudia Alarcón en salt amb perxa.

Laurine Elisa Marimon participarà a la llargada i al triple. Foto: Carmel Rodríguez

En el tercer lloc comptem amb Arnau Gómez i Cèlia Payrato en 300m, Brian Gisbert i Berta Teruel en 600m, Víctor Léon en salt en perxa, Jan Diaz en Llargada, Merem Gabriel en 3.000m i Laurine Elisa Marimón en salt de llargada i triple.

En aquesta categoria amb una participació molt elevada, hi ha molta igualtat entre els atletes i poca experiència competitiva, per tant els podis estan totalment oberts, seguirem amb atenció per veure el que ens deparen les dues jornades de competició. A continuació la relació de tots els atletes catalans, amb la seva marca de la temporada i entre parèntesis el lloc que ocupen entre els inscrits.

60 ml

7.26 (7),  GARCIA MARTINEZ, MARC, UGE Badalona

7.27 (8),  ELVIRA MARTIN, POL, CA Viladecans

7.40 (13),  GARCIA GARCIA-MOCHALES, ARNAU, JA Sabadell

7.48 (19),  DIAZ BASULLAS, JAN, Avinent Manresa

7.51 (23),  GASCH CAÑADAS, ENRIQUE, INDEPENDIENTE

7.56 (38),  LEON BENITEZ, VICTOR, CA Granollers

7.59 (43),  CANALS AREVALO, ERIC, FACVAC Valls

7.60 (48),  MARTINEZ ALBALADEJO, DANIEL, CA Gavà

300 m

36.23 (1),  GARCIA MARTINEZ, MARC, UGE Badalona

36.51 (3),  GOMEZ VERDUGO, ARNAU, CA Canaletes

37.90 (11),  MOLINA SUÑER, LUCAS, Lleida UA

37.93 (13),  MARTINEZ ALBALADEJO, DANIEL, CA Gavà

38.59 (25),  GARCIA GARCIA-MOCHALES, ARNAU, JA Sabadell

600 m

1:26.64 (3),  GISBERT AGUZA, BRIAN, CN Reus Ploms

1:27.11 (5),  GOMEZ CARMONA, ADRIAN, UA Barberà

1:27.29 (7),  RODRIGUEZ MARTINEZ, HUGO, CN Reus Ploms

Brian Gisbert (67) en el 600m del Campionat de Catalunya. Foto: Carmel Rodríguez

1.000 m

2:41.61 (4),  MOUNIM NAAMAN, ADAM, CA Mollet

2:42.42 (6),  ROCA RIVERA, JAN BIEL, CA Granollers

2:42.56 (7),  FERNANDEZ HERNANDEZ, POL, CE Cerdanyola

2:42.64 (8),  AIGUADE BERNAUS, PAU, AA Xafatolls

2:42.95 (9),  CASAMADA RIBERA, JAN, CA Castellar

2:45.12 (13),  HABAS SANCHEZ, HUGO, UGE Badalona

2:46.55 (21),  GUARNER ESCRIBANO, JAVIER, INDEPENDIENTE

3.000 m

9:27.54 (11),  ROCA ROSA, JOFRE, CE Esports Parra

9:31.23 (15),  RODRIGUEZ LIZONDO, VICTOR, CA Viladecans

60 mt

8.87 (8),  FERNANDEZ MARTINEZ, ENRIC, UA Terrassa

8.91 (9),  MORENO MORENO, IVAN, Cornellà At.

9.17 (22),  QUIROS GONZALEZ-PALACIO, ANGEL, CA Sant Just

9.19 (24),  PEREZ BRUQUE, DAVID, Avinent Manresa

9.29 (30),  MARTI GARRAVE, SERGI, Dinami-k CA Vilanova

Alçada

1.76 (8),  JIMENEZ CRISTIA, JOAN, CA Gavà

1.73 – AL (18),  VEGA PALACIO, FRANCISCO, UA Barberà

1.71 (26),  MIRET BARRULL, ARNAU, Martorell AC

Perxa

3.70 (3),  LEON BENITEZ, VICTOR, CA Granollers

3.60 (5),  BALDI GARCIA, ISAAC, Muntanyenc S.Cugat

3.50 (7),  ATIENZA REIG, GERARD, JA Sabadell

3.40 (9),  AOIZ PEREZ DEL MOLINO, IGNACIO, CA Canaletes

3.40 (10),  BATISTE RAMON, TARIKU, CA Canaletes

Llargada

6.30 (3),  DIAZ BASULLAS, JAN, Avinent Manresa

5.92 (15),  RUIZ CAZAÑEZ, SAUL, Barcelona At.

Triple

13.26 (1),  ETTALYDY BOUKHALLOUF, AMINE, Lleida UA

13.06 (2),  GOMEZ VERDUGO, ARNAU, CA Canaletes

12.38 (13),  CABRE VERGES, PAU, Barcelona At.

12.33 (15),  RUIZ CAZAÑEZ, SAUL, Barcelona At.

12.26 (19),  TIENDA BASANTA, TOMAS AWATE, Dinami-k CA Vilanova

12.11 (26),  PAGES VIVES, ELOI, Dinami-k CA Vilanova

Pes

13.03 (11),  CASTARLENAS MENGUAL, JOEL, ISS – L’Hospitalet

Hexatló

3.692 (2),  SENDRA LEAL, JOAN, CA Igualada

3.439 (7),  ESCORIHUELA ROCA, ANIOL, GEiE Gironí

3.410 (9),  CASANOVA ESPAULELLA, PERE, CA Granollers

3.391 (10),  SANCHEZ ROMERO, JORDI, ISS – L’Hospitalet

60 ml

7.85 (4),  HERNANDEZ TARRADAS, MERITXELL, CA Sant Just


7.93 (12),  NUÑEZ SANCHEZ, NEUS, Cornellà At.

7.95 (14),  RUIZ SERAPIO, BERTA, CA Sant Just

7.97 (16),  MASES JOSEPH, MONTSERRAT, Lleida UA

8.15 (47),  MORENO GONZALEZ, RAQUEL, CA Sant Just

8.15 (48),  VIDAL POY, MARIA, UA Montsià

300 m

40.72 (2),  ZURITA CARBO, LAIA, UGE Badalona

41.03 (3),  PAYRATO CASALS, CELIA, FC Barcelona

41.33 (7),  AGUILERA LARA, INES, CA Gavà

41.67 (11),  MASES JOSEPH, MONTSERRAT, Lleida UA

42.44 (17),  FORMENT PAZ, FLAVIA, CA Canovelles

42.62 (19),  GODOY MARTINEZ, EDITH, GA Lluïsos Mataro

600 m

1:39.80 (3),  TERUEL SUBIRATS, BERTA, JA Sabadell

1:40.01 (6),  VIDAL CASADESUS, BEMNET, CA Nou Barris

1:41.53 (15),  MASSAGUE ABELLO, FRANCINA, CA Igualada

1:42.67 (22),  VIVES ESPLUGAS, CLAUDIA, FACVAC Valls

Berta Teruel (342) en el 600m del Campionat de Catalunya. Foto: Carmel Rodríguez

1.000 m

2:55.95 (2),  BISBAL BELENGUER, CARLA, CA Igualada

3:09.00 (33),  PRADO MORALES, LUCIA, UA Terrassa

3:09.19 (35),  PLANESAS MIR, MIREIA, CA Sant Celoni

3.000 m

10:13.46 (3),  GABRIEL RODRIGUEZ, MEREM, JA Sabadell

10:15.80 (4),  ROBLEDA GRACIA, ERIKA, CA Nou Barris

10:38.00 (12),  CACERES PEREZ, BETH, CA Viladecans

10:42.18 (13),  ALTARRIBA SOLA, ABRIL, FC Barcelona

10:43.35 (15),  HERNANDEZ VALOR, PAULA, CA Canovelles

10:52.47 (20),  TOMAS OJEDA, AMBAR, JA Sabadell

10:57.77 (28),  ROVIROSA SARDA, ANNA, Runners El Vendrell

60 mt

8.92 (1),  MUAKUKU EÑESO, IGAMBO, CA Nou Barris

9.02 (4),  PAGES MABOKA, LERATO, CE Penedès

9.17 (7),  PEREZ RAMOS, MARINA, U Colomenca At.

9.18 (8),  ALEMANY BLASCO, JUDIT, AEA Ventallo

9.28 (11),  BRUSES CORTADA, JANA, CA Figueres

9.35 (16),  SEGOVIA IZQUIERDO, ANDREA, FC Barcelona

9.45 (24),  MONSO PRAT, MARTINA, Avinent Manresa

9.52 (28),  HERNANDEZ PEREZ, LOLA, Muntanyenc S.Cugat

Igambo Muakuku (295), líder de l’any en 60m tanques

Alçada

1.58 (14),  TUÑON NOVENSA, ANNA, Cornellà At.

1.55 (18),  NIUBO NABAU, PAULA, AA Xafatolls

Perxa

3.20 (2),  ALARCON GARCIA, CLAUDIA, Muntanyenc S.Cugat

3.05 (7),  CARDONA PONCE, ANNA, CA Terres de l´Ebre

3.05 (8),  RUIZ BULNES, SILVIA, Pratenc AA

2.90 (13),  PUJOL SOLA, MARIA, CA Laietania

Llargada

5.43 (3),  MARIMON FERNANDEZ, LAURINE ELISA, CA Tarragona

5.23 (12),  MUAKUKU EÑESO, IGAMBO, CA Nou Barris

5.22 (14),  NIUBO NABAU, PAULA, AA Xafatolls

5.19 – AL (16),  HARBOULI EL HAOUARI, WIAM, CA Palafrugell-GiCB

5.18 (18),  VARA ENRIQUE-TARANCON, LAIA, Lleida UA

5.15 (20),  VIDAL POY, MARIA, UA Montsià

Triple

11.57 (3),  MARIMON FERNANDEZ, LAURINE ELISA, CA Tarragona

11.25 (6),  VILA NAVARRO, CLAUDIA, CA Granollers

11.23 (8),  PAGES MABOKA, LERATO, CE Penedès

11.07 (13),  PLANAS COSTA, MAR, CA Igualada

11.01 (18),  CERDAN PEREZ, RAQUEL, CA Nou Barris

10.94 (20),  AGUILERA LARA, INES, CA Gavà

10.92 (22),  TRISTANY NOGUES, RUT, Avinent Manresa

Pes

10.84 (13),  FERNANDEZ DE HARO, DANIELA, CA Olesa

Pentatló

3.078 (9),  CALBO FORTUNY, AINA, AA Catalunya

Horari de la competició.

Resultats en directe.

distancia ı mans ı mascareta | ventilació